Dermatologia estetyczna dla mężczyzn

Rozmaite defekty estetyczne takie jak: zmarszczki, wiotka skóra, groźny wyraz twarzy lub różnego rodzaju zmiany skórne stanowią dla mężczyzn dyskomfort i mają wpływ na to jak są oni postrzegani przez swoje otoczenie. Zadbany wygląd powoduje, że mężczyźni są postrzegani jako profesjonaliści i osoby godne zaufania, co pomaga im w osiąganiu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

W ostatnich latach mężczyźni przywiązują coraz większą wagę do zadbanego wyglądu twarzy, ciała, włosów i paznokci. Są świadomi tego, że pielęgnacja i dbanie o swój wizerunek nie są zarezerwowane dla kobiet. 

Pierwsze oznaki starzenia się skóry mogą u mężczyzn pojawiać się później niż u kobiet. Skóra mężczyzn jest jednak nierzadko zaniedbana. Pojawiające się u mężczyzn zmarszczki i bruzdy są głębokie i dobrze widoczne, nadając twarzy stanowczy lub zmęczony wygląd. Powstają też przebarwienia i różne inne zmiany skórne.

Mężczyźni niewiele czasu poświęcają na pielęgnację skóry i niechętnie chronią się przed promieniowaniem ultrafioletowym. Dodatkowo golenie twarzy uszkadza warstwę lipidową naskórka. Sprzyja to przesuszeniu skóry oraz powstawaniu podrażnień, zmarszczek i utracie elastyczności skóry. Na starzenie się skóry u mężczyzn mają także wpływ: palenie papierosów, niedobory snu, stres, ekspozycja na środki chemiczne, klimatyzację, niską i wysoką temperaturę, promieniowanie ultrafioletowe i wiatr.

Skóra mężczyzn posiada liczne gruczoły łojowe, które produkują znaczne ilości łoju, będącego przyczyną błyszczenia się skóry. Zwiększona produkcja łoju może mieć związek z rozwojem ognisk rumieniowych i trądziku z obecnością zaskórników i zmian zapalnych.

U mężczyzn występuje znaczna liczba gruczołów potowych, a w związku z tym nierzadko nadmierna potliwość, zwłaszcza w okolicy pach, dłoni i stóp. Jest to związane z dyskomfortem gdyż utrudnia wykonywanie codziennych czynności i zaburza wizerunek mężczyzny jako osoby estetycznej i kompetentnej.

U wielu mężczyzn dochodzi do utraty włosów, co nierzadko jest dla nich poważnym problemem estetycznym. W terapii łysienia wykorzystuje się różne preparaty, w tym stosowane metodą mezoterapii.

Powstawanie rozstępów może być związane z szybkim przyrostem tkanki tłuszczowej, mięśniowej lub kostnej. Blizny są nierzadko skutkiem urazów, ospy wietrznej lub trądziku. Dla mężczyzn dbających o swój wygląd powyższe zmiany skórne mogą stanowić znaczny problem. 

Mężczyźni nierzadko nadmiernie eksponują się na promieniowanie ultrafioletowe, co sprzyja powstawaniu różnych zmian skórnych. Wykonywane regularnie badania dermatoskopowe są pomocne w diagnostyce i leczeniu znamion melanocytowych i innych zmian skórnych u mężczyzn.

W trosce o zdrowie, urodę i dobre samopoczucie wszystkich mężczyzn oferuję porady i zabiegi z zakresu dermatologii i dermatologii estetycznej, które znajdują zastosowanie w profilaktyce i leczeniu zmian skórnych u mężczyzn.

Peelingi są to zabiegi polegające na złuszczaniu naskórka lub naskórka i powierzchownej części skóry właściwej. Są stosowane w leczeniu: łojotoku, rozszerzonych porów, trądziku, blizn potrądzikowych, przebarwień, zmniejszonego napięcia, wiotkości i fotostarzenia się skóry, zmarszczek, nadmiernego rogowacenia, cellulitu i rozstępów skóry.

Toksyna botulinowa jest stosowana w terapii: zmarszczek twarzy o charakterze dynamicznym oraz nadpotliwości pach, dłoni i stóp.

Kwas hialuronowy jest wykorzystywany w korekcji m.in.: zmarszczek twarzy o charakterze statycznym, bruzd nosowo - wargowych, czerwieni wargowej i opadniętych kącików ust.

Mezoterapia to śródskórne wstrzykiwanie niewielkich ilości substancji m.in. kwasu hialuronowego, roztworów aminokwasów, polinukleotydów i polideoksyrybonukleotydów. W celu poprawienia kondycji skóry można ją stosować na: twarz, szyję, dekolt, dłonie, ramiona, pośladki, biodra, brzuch, uda i kolana. Jest wykorzystywana w dermatologii estetycznej w terapii: cellulitu, wypadania włosów, rozstępów skóry, przerosłych blizn i fotostarzenia się skóry.