Fotodepilacja – bezbolesne i trwałe usunięcie owłosienia.

Do zabiegu używana jest maszyna z głowicą E-light wykorzystująca impulsy świetlne (IPL) oraz fale radiowe (RF) – rewolucja w odmładzaniu skóry i depilacji.

Fotodepilacja polega na zniszczeniu mieszka włosowego (poprzez oddziaływanie wiązki światła na melaninę). Nie wszystkie włosy nadają się do fotodepilacji – im ciemniejsze, tym skuteczniejszy będzie zabieg. Do osiągnięcia zamierzonych efektów konieczne jest poddanie się serii zabiegów. Depilacja IPL+RF to metoda skuteczna, do stosowania w najbardziej delikatnych miejscach ciała (twarz, okolice bikini).

Przed zabiegiem depilacji laserowej nie należy wyrywać włosków ani stosować depilatora i wosku przez okres minimum dwóch tygodni przed zabiegiem. Przed depilacją laserową skóra powinna być ogolona, umyta i niczym nie posmarowana. Jeśli skóra jest opalona (na solarium lub słońcu) zabieg można przeprowadzić dopiero po ustąpieniu świeżej opalenizny (minimum 2 tygodnie po opalaniu). Nie należy również opalać się 2 tygodnie po zabiegu oraz w przypadku intensywnego słońca, stosować kremy ochronne z filtrem UV +50.