Fotoodmładzanie – nieinwazyjne usunięcie przebarwień, piegów, rozszerzonych naczynek, rumienia i innych uszkodzeń skórnych.

Do zabiegu używana jest maszyna z głowicą E-light wykorzystująca impulsy świetlne (IPL) oraz fale radiowe (RF) – rewolucja w odmładzaniu skóry i depilacji.

Fotoodmładzanie jest przełomowym odkryciem w dziedzinie odmładzania skóry. Dzięki światłu emitowanemu przez laser IPL+RF możliwe jest zlikwidowanie oznak starzenia się skóry oraz zmian naczyniowych, takich jak rozszerzone naczynka, piegi, pajączki, rumieńce, trądzik, zaczerwienienia oraz inne przebarwienia i zmiany pigmentowe. Dzięki zabiegowi fotoodmładzania skóra staje się jędrniejsza, bardziej elastyczna, zawężają się rozszerzone pory i znikają zmarszczki.

Podobnie jak w przypadku fotodepilacji, przed zabiegiem fotoodmładzania nie należy się opalać (na minimum 2 tygodnie przed). Na miesiąc przed zabiegiem należy przestać stosować kremy na bazie retinolu, witaminy C lub kwasów owocowych. Tydzień przed zabiegiem nie pij ziół fotouczulających (np. dziurawca, nagietka, skrzypu, bratka) oraz soków zawierających beta karoten (np. marchewkowy, dyniowy).